021-88288161-2
کارشناس فنی کالای اصل اخبار گروه مهندسی افق, نقد و بررسی آخرین بروزرسانی مرداد ۲۹, ۱۳۹۷

مقایسه مصرف برق کولر گازی با داکت اسپیلت

مقایسه مصرف برق کولر گازی با داکت

مقایسه مصرف برق کولر گازی با داکت اسپلیت در وب سایت رسمی کالا اصل پلاس جهت سهولت در انتخاب کالای کم مصرف برای مشتریان ارائه شده است.

داکت اسپلیت ها در واقع همان کولرهای گازی می باشند که به جای اینکه یونیت های داخلی آنها روی دیوار یا سقف به صورت روکار نصب شوند به صورت توکار داخل سقف کاذب اجرا می شوند و با توجه به High Static بودن آنها قابلیت تهویه متراژ بسیار بزرگتری نسبت به اسپلیت و کولرهای گازی را دارند. برای اجرای این سیستم نیازی نیست که کل فضای داخل واحد با سقف کاذب پوشانده شود در قسمت خروجی این دستگاه ها نهایتا ۲۵ سانت در ارتفاع سقف فضا نیاز دارند تا قابل اجرا باشند.

داکت اسپیلت ها همانند کولر های گازی دارای انواع ساده و اینورتردار می باشند که نیاز برق مصرفی آنها تک فاز و در ظرفیت های بزرگتر سه فاز می باشند.

در حالت کلی یک دستگاه کولر گازی ۲۴ هزار واقعی دارای ۱۳ آمپر مصرف برق می باشد بدیهی است داکت اسپیلت هم ظرفیت با این دستگا همان ۱۳ آمپر مصرف برق را خواهد داشت.

حال سوال اینگونه مطرح می شود که چرا مصرف انرژی در داکت اسپیلت ها نسبت به کولرهای گازی کمتر است؟

اگر یک واحد ۹۰ متری دو خوابه در شرایط آب و هوایی تهران در نظر گرفته شود. این واحد در ایده آل ترین شرایط نیاز به ۲ عدد اسپلیت ۹۰۰۰ برای دو اتاق خواب و نیز یک اسپلیت ۲۴۰۰۰ برای سالن را دارد. اما اگر یک دستگاه داکت اسپیلت ۳۶۰۰۰ برای این واحد در نظر بگیریم با توجه به همپوشانی فضاها میزان برودت کمتری جهت تهویه این فضا نیز کافی خواهد بود و با توجه به اینکه حداقل اسپلیت موجود در بازار برای اتاق خواب ها ۹۰۰۰ می باشد خواهیم دید که در مجموع دستگاه داکت ۳۶ به جای اسپلیت معمولی (مجموع ۴۲) قابل انتخاب خواهد بود.

در واقع در ابتدای امر کاهش قدرت دستگاه تهویه انتخابی باعث کاهش مصرف انرژی به دلیل کوچکتر شدن دستگاه شده و در مرحله دوم کاهش تعداد یونیتهای خارجی و به تبع آن کاهش استارت و استپ های ناشی از آن نیز تاثیر به سزایی در کاهش مصرف انرژی خواهد داشت.

مقایسه مصرف برق کولر با داکت

برچسب انرژی کولرهای گازی

برچسب انرژی کولرهای گازی

 

برچسب انرژی کوار گازی دوتکه (اسپلیت)

برچسب انرژی کوار گازی دوتکه (اسپلیت)

 

بازده مصرف انرژی

بازده مصرف انرژی

 

 

 

مطالب مرتبط

۱۵ دیگاه

 1. Ali maroof گفت:

  راهنمای کامل پکیج شوفاژ دیواری گلدیران و ال جی

 2. Username* گفت:

  سلام وخسته نباشید واحد من ۱۰۵ مترباشد سالن اشپزخانه تقریبا۴۵متر دواتاق ۱۲متری سوال اول آیابایک اسپیلت توان بالا اتاقها هم خنک میشود درصورت جواب منفی توضیحاتی در مورد داکت اسپیلت بدهید ایا به کار من میاید باتشکرازراهنمایی شما

  • گروه مهندسی افق گفت:

   اگر محل نصب یونیت داخلی رو به اتاقها باشد می توان آنجا رو نیز خنک کرد.
   داکت اسپلیت در صورتی که ۲۰ الی ۳۰ سانت فضا داخل سقف کاذب داشته باشید می تواند راه حل این مشکل باشد.

 3. Username* گفت:

  با سلام برای سه واحد مشترک که هر کدام ۳۰۰ متر میباشد چه اسپیلیتی توصیه میشود

 4. علی گفت:

  سلام.برای طبقه نهایی و متراژ ۷۵ متر هال و آشپزخانه بعلاوه ۱۵ متر اتاق خواب چه پیشنهادی میفرمایید؟منطقه معتدل گرم و خشک است.

 5. mansour گفت:

  سلام
  منزل مسکونی من دوبلکس با زیر بنای۶۵٠ متر در حال ساخت هست.ارتفاع همکف ٣/٨ و طبقه اول ٣/٢ می باشد. از نظر جغرافیایی در منطقه گرم و خشک هستم. از نظر هزینه اولیه مشکلی ندارم. بهترین گزینه برای تهویه مطبوع سرد و گرم منزل من چیست؟

 6. ali گفت:

  سلام
  منزل مسکونی ۱۲۰متری دارای دو اتاق ۱۱ متری و سالن و آشپزخانه ۵۰متری چی نیاز داره؟

 7. alipure گفت:

  سلام برای یک ساختمان ۷ طبقه با کاربری پزشکی(مطب) در منطقه معتدل به متراژ ۹۰ متر و دارای دو اتاق چه سیستمی پیشنهاد می شود

  • گروه مهندسی افق گفت:

   پیشنهاد میکنیم پلان معماری در اختیار واحد فنی ما قرار بگیرد تا پیشنهادات مختلف برای شما ارسال گردد. ضمنا مرحله ساخت پروژه نیز مشخص گردد. چرا که بعضی از سیستم ها نیازمند باجرای یک سری زیرساختها می باشند.

 8. سیما گفت:

  سلام.
  برای آپارتمانی ۱۰۷ متری که دو نفر در آن ساکنند و شامل دو اتاق خواب نشیمن دو سرویس آشپزخانه و پذیرایی ، به کولر گازی نیاز داریم. قسمت پذیرایی ارتباط تنگی با بقیه آپارتمان دارد،در منطقه ای به نسبت خنک تر از داخل شهر تهران است، شمالی است و در طبقات میانی. روبه روی آن هم فضای بازی است که هوا همیشه در آن جریان دارد. با توجه به گوناگونی کولرهای گازی و درجات مختلف، نمیتوانیم نوع مناسب را انتخاب کنیم. معمولا دما را بین ۲۴ تا ۲۶ نگه میداریم و شبها هم کولر خاموش است. بهترین کولر گازی اینورتر که قیمت و مصرف برق اقتصادی داشته باشد، کدام است؟ از پاسخ شما بسیار سپاسگزار خواهم شد.

 9. با سلام
  ببخشید برای یک واحد دویست متری سه خوابه دو عدد داکت اپیلیت مصرف بیشتری دارند یا چهار عدد کولر گازی؟
  کدام به صرفه تر است؟
  و میزام هزینه مصرف برق ماهانه هر کدام به تقریب چقدر در می اید؟

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *