021-66682229

رادیاتور

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به رادیاتورها به لینک سوالات متداول تهویه مطبوع مراجعه و برای مشاهده کاتالوگ مربوط به آنها بر روی تصاویر کلیک فرمائید!

لینک سوالات متداول تهویه مطبوع: چه رادیاتوری بخرم؟” کلیک نمایید

 

 

رادیاتور پانلی

رادیاتور پانلی

رادیاتور آلومینیومی

رادیاتور آلومینیومی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رادیاتور یکی از دستگاه های پخش کننده حرارت هستند که در انواع مختلفی از نظر جنس، اندازه فرم به بازار مصرف عرضه می شوند. رادیاتورها از نظر جنس، در انواع رادیاتور فولادی و رادیاتور آلومینیومی و چدنی ساخته می شوند.
رادیاتور فولادی و ساختمان آنها :
رادیاتور فولادی از ورق آهن به ضخامت (۱٫۲۵ میلی متر) در ابعاد و اندازه های مختلف، معمولا به صورت پره ای ساخته می شوند. هر پره رادیاتور شامل دو صفحه پرس شده است که بر روی هم قرار گرفته، لبه ی آنها به یکدیگر جوش مقاومتی داده می شود. با قرار گرفتن دو صفحه پرس شده بر روی هم، مسیر هایی برای عبور آب در حد فاصل دو صفحه ایجاد می گردد. پره های تولید شده ، در کارخانه به یکدیگر متصل می شوند تا رادیاتور با تعداد پره ی مورد نظر تهیه گردد. کارخانه ها تعداد پره های رادیاتور فولادی را بر حسب سفارش بازار تولید می کنند. اندازه ی رادیاتور فولادی را بر حسب سفارش بازار تولید می کنند. اندازه رادیاتور فولادی بر حسب پهنای پره و ارتفاع محور تا محور کلکتورهای بالا و پایین آن بیان می شود. منظور از رادیاتور (۵۰۰*۲۰۰*۲۵) ، رادیاتور (۲۵) پره با پره هایی به پهنای (۲۰۰ میلی متر ) و ارتفاع محور تا محور لوله های رفت و برگشت (۵۰۰ میلی متر) است.
انواع رادیاتور فولادی :
رادیاتور فولادی از نظر ارتفاع و پهنا در اندازه های مختلفی ساخته می شوند و به بازار عرضه می گردند که هر کدام بر حسب ابعاد و اندازه محل نصب رادیاتور در داخل ساختمان، مورد استفاده قرار می گیرند.

نوع مرسوم رادیاتور های فولادی که تصویر آن را نیز در بالا مشاهده می کنید از نوع پانلی می باشند که هم اکنون بهترین نوع رادیاتور سازگار با پکیج های شوفاژی می باشند.

 

با توجه به عدم سازگاری رادیاتور های پره ای آلومینیومی با پکیج های شوفاژی! پیشنهاد می گردد از رادیاتور های پنلی در این سیستم ها استفاده گردد!

در تاریخ “

۱۳۹۴/۰۶/۰۹

” به روز رسانی شد.

۴ دیگاه

 1. مجتبي گفت:

  سلام
  آیا این گفته درسته:
  مس بکار رفته در پکیج با آلومینیوم رادیاتورهای پره ای واکنش میده و نتیجه ی آن سوراخ شدن مبدل صفحه ای و نیز سرعت هواگیری بیشتر در رادیاتورهای آلمینیومی میشه؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  خیلی برام مهمه.

  • فرزین خانه شناس گفت:

   بله! به جرات می توان گفت در بیش از ۹۰ درصد پکیج هایی که با رادیاتور های آلومینیومی کوپل شده اند این مشکل مشاهده شده است. البته هوازده شن این رادیاتور ها بارز تر از سوراخ شدن مبدل های صفحه ای می باشد که به طور متوسط هفته ای یکبار عمل هواگیری می بایست انجام شود و در هنگام انجام این مهم اگه شعله ای در برابر این هوای خروجی از رادیاتور قرار گیرد اشتعال هرچه بیشتر آن به وضوح قابل مشاهده می باشد.

 2. اديب گفت:

  باسلام وتشکر خانه ما دارای شش ردیف رادیاتور آلومنیومی میباشد یکی از رادیاتورها که در بهار خواب باتعداد بیست پره قراردارد متاسفانه مرتبا نیاز به هواگیری دارد سایر رادیاتورها در مدت فصل سرما هیچ مشکلی نداشته وکاملا داغ است لازم به ذکر است رادیاتور بهار خواب چهار پره آخر آن سرد می شود لطفا در این مورد وراهکار آن توضیح بفرمایید (مارک رادیات خارجی است بهارخواب هم در ارتفاع سه متری قرار دارد )

  • فرزین خانه شناس گفت:

   رادیاتورهای آلومینیومی عموما با پکیج های دیواری سازگار نمی باشند و به دلیل وجود مس در ساختار پکیج ها با آلومینیوم آنها واکنش داده و مرتبا باید سیستم را هواگیری نمایید

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *