021-88288161-2

سوالات متداول تهویه مطبوع

گروه مهندسی افق سعی دارد در این بخش به سوالات متداول شما عزیزان آنگونه که شایسته است پاسخ دهد.

در واقع اینجا محلی است که شما می توانید سوالات فنی خود را راجع به سیستم های گرمایشی و سرمایشی از قبیل پکیج شوفاژی، کولر های گازی، رادیاتورها و سیستم های تهویه مطبوع همچون چیلر های تراکمی و جذبی، فن کویل های سقفی و دیواری و زمینی، هواساز، مولتی وی، VRF و GHP و مینی چیلر و… مطرح نمایید تا کارشناسان این مجموعه به سوالات شما پاسخ دهند.

حتی اگر پروژه ای در دست طراحی و یا ساخت دارید ما در اینجا بهترین سیستم تهویه مطبوع روز را به شما معرفی می نمائیم. کافیست یک پلان اتوکد از پروژه خود به آدرس ایمیل زیر ارسال نماید یا با ما تماس بگیرید:

khanehshenas@yahoo.com

info@sanateofog.com

۰۹۱۲۲۳۷۹۰۷۴

از نکات و مطالب فنی شما عزیزان در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر استقبال می نمائیم.

“این صفحه در حال آپدیت می باشد”

۱ - چه کولری بخرم؟

چه کولری بخرم یا از کدام مدل یا مارک خرید کنم این سوالی است که اغلب خریداران کولر دارند. قبل از انتخاب مارک کولر می بایست ظرفیت کولر گازی و نیز میزان سرمایه گذاری در حین خرید مشخص گردد. بهتر است بدانیم ظرفیت کولر گازی بر حسب BTU/hr (بی تی یو در ساعت) می باشد. در حالت محاسبات سر انگشتی برای هر متر مربع فضایی که می خواهیم در آنجا کولر گازی نصب کنیم ۳۵۰ تا ۵۰۰ بی تی یو در ساعت بار برودتی نیاز داریم. در واقع برای یک سالن ۵۰ متری ۱۷۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰ بی تی یو در ساعت بار برودتی نیاز داریم که بسته به شرایط آب و هوایی، مدل ۱۸۰۰۰ یا ۲۴۰۰۰ می تواند برای این فضا کافی باشد. کولر های گازی دارای دو سطح مصرف انرژی می باشند. گروه اول که به اسپلیت های معمولی مشهورند دارای برچسب انرژی C و D خواهند بود. این کولر ها در شرایط تعرفه مصرف برق در سال ۹۳ در ۲ ماه متوالی کارکرد مداوم، هزینه مصرفی در حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان خواهند داشت. اما سری جدید کولر های گازی کم مصرف که به کولرهای اینورتر دار مشهورند مصرفی در حدود ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان خواهند داشت. برچسب انرژی در این کولرها A بوده و علایمی همچون ++A و یا +++A کاملا قراردادی بوده و جنبه علمی و آزمایشگاهی ندارد. در واقع در کاتالوگ کولرهای گازی فاکتوری به نام EER وجود دارد که هرچه مقدار آن بیشتر بوده مصرف آن کولر کمتر خواهد بود! حال ممکن است مصرف کولری که ۳ پلاس دارد بیش از کولر ۱ پلاس در برند دیگر باشد. کولرهای کم مصرف قیمتی به مراتب بالاتر نسبت به کولرهای معمولی دارند و اگر ظرفیت سنجی آنها به درستی صورت نگیرد کاهش مصرف انرژی ملموس نخواهد بود. موضوع دیگر دو فصله بودن کولر گازی می باشد. کولر های گازی سرد و گرم معمولی فقط تا دمای صفر در محیط بیرون قابلیت تامین گرمایش در محیط داخل را دارند اما کولرهای اینورتر دار کم مصرف که با گاز R410A کار میکنند این قابلیت را دارند که تا ۱۵- درجه زیر صفر، گرمایش کامل را تامین نمایند.

۲ - پکیج چی بخرم؟

پکیج شوفاژی دستگاهی می باشد که دارای ساختاری مشخص بوده و دارای حداقل لوازم ایمنی جهت کارکرد صحیح آن می باشد. این لوازم یا قطعات به شرح زیر می باشند:

“دو مبدل” شامل مبدل اصلی و مبدل ثانویه و یا “تک مبدل” با یک مبدل دومنظوره

که در پکیج دو مبدل، مدار گرمایش به کمک مبدل اصلی و آب گرم مصرفی، به کمک مبدل ثانویه گرم می شود که مبدل اصلی، توسط برخورد مستقیم شعله! آب شوفاژ را گرم می کند و مبدل ثانویه، آب مصرفی را با آب گرم شده در مبدل اصلی گرم می کند. در واقع آب مصرفی با آب گرم میشود و تماس مستقیم با شعله ندارد درنتیجه پکیج های دومبدل رسوب کمتری خواهند داشت. اما در پکیج تک مبدل آب گرم و آب شوفاژ هر دو در تماس مستقیم با شعله می باشند. به همین دلیل در پکیج تک مبدل آب سرد زودتر از پکیج دومبدل گرم می شود.

“فن دار” شامل فن و پرشر دود و ونتوری و “بدون فن” شامل کلید دود

همانطور که می دانیم دود به خودی خود نمی تواند به صورت افقی حرکت کند پس اگر در پکیجی بخواهیم دود حاصل از احتراق را از دیواری کناری به صورت افقی به فضای تراس یا بیرون پرتاب کنیم می بایست از پکیج فن دار استفاده کنیم که این پکیج می تواند با دودکش دوجداره ۶-۱۰ به بیرون به صورت مستقیم وصل شود و یا با دودکش تک جداره سایز ۶ به بیرون رفته و یا به دودکشی که داخل دیوار کار گذاشته شده و تا پشت بام بالا رفته! وصل شود که در این حالت سایز دودکش پشت بامی و حتی ارتفاع آن در طبقات مهم و موثر نمی باشد. اما پکیج بدون فن همانند بخاری می باشد که نیاز به دودکشی کار گذاشته شده در دیوار دارد که تا پشت بام بالا رفته (تک جداره سیمانی یا فلزی) و دارای کلاهک H بوده با این تفاوت که برخلاف بخاری که سایز دودکش آن ۱۰ یا ۱۲ می باشد قطر دودکش پشت بامی در پکیجهای بدون فن باید ۱۵ سانت باشد و دارای طول حداقل ۴ متر و حداکثر ۱۸ متر باشد تا بتواند دود را به صورت طبیعی به فضای پشت بام انتقال دهد. لازم به ذکر است اگر طول دودکش بیش از ۵ طبقه یا ۱۸ متر باشد با توجه به سرد شدن دود در ارتفاع و سنگین شدن آن، عمل مکش طبیعی در این دودکش به سختی صورت خواهد گرفت و احتمال پس زدن دود وجود دارد. در کل امنیت پکیج فن دار از بابت خروج گازهای احتراق نسبت به پکیج بدون فن به دلیل متعلقات کنترلی بهتری که دارد بیشتر است.

“پمپ سیرکولاسیون” در پکیج های شوفاژی عمدتا از مارک گرندفوس Grandfoss و یا ویلو Wilo می باشند که دارای ماکزیمم حد ۶ متر می باشند. لازم به ذکر است که اگر هد پمپی بالاتر از ۶ متر باشد الزاما این پمپ بزرگتر از آن چیزی خواهد بود که در داخل پکیج دیواری بتوان نصب کرد و مهمتر اینکه اگر در پکیجی پمپ همنام با پکیج بود مطمن باشید که پوسته پمپ به صورت سفارشی و برای آن شرکت تولید شده است، چراکه صنعت پمپ سازی بسیار تخصصی بوده و شرکت های سازنده پکیج های شوفاژی که تماما مونتاژ کننده پکیج می باشند قدرت تولید پمپ را نخواهند داشت.

“شیر گاز” موجود در پکیج های شوفاژی دیواری، عمدتا از مارک Sit ایتالیا می باشند که به صورت دستی قابل تنظیم می باشند اما برندهایی نیز در صنعت ساخت پکیج وجود دارند که از شیرهای گازی استفاده می کنند که تنظیم آنها دیجیتالی بوده و به کمک منوهای مخفی روی برد و صفحه نمایشگر! قابل تنظیم می باشند. اما رایج ترین و با کیفیت ترین این شیرها همان Sit ایتالیا می باشد.

“فلوسوئیچ ، فلو متر ، سنسورهای دما و برد های الکترونیکی” از جمله قطعات ریز و الکترونیکی می باشند که نقش به سزایی در خرابی پکیج ها و ارورهای آنها ایفا می کنند و محل قرار گیری آنها همانند نوع و کیفیت این قطعات در پکیجهای مختلف متفاوت می باشند اما جالب است بدانید به غیر از برد! قیمت این کنترل کننده های ریز در حال حاضر زیر یکصد هزار تومان بوده و برد الکترونیکی نیز بسته به سیاست شرکت سازنده پکیج قیمتی در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان خواهد داشت. پس به راستی چرا باید اختلاف قیمت در پکیجهای مختلف اینقدر زیاد باشد؟

“مشعل و ژیگلورها” مشخص کننده ظرفیت واقعی یک دستگاه پکیج شوفاژی می باشند که هر ردیف ژیگلور یا پستانک موجود در این دستگاه معادل ۲ کیلو وات ظرفیت حرارتی گرمایشی می باشد. در واقع یک پکیج ۲۴ هزار دارای ۱۲ ردیف ژیگلور و یک پکیج ۳۰ هزار دارای ۱۵ ردیف ژیگلور می باشد. اما متاسفانه در بعضی برندها مشاهده می شود با وجود ۱۱ ردیف ژیگلور ظرفیت نامی ۲۴ هزار را برای این پکیج معین نموده اند.

 

تعداد ردیف ژیگلورظرفیت واقعی پکیج شوفاژی kwمتراژ پوشش گرمایشی
۱۲۲۴پوشش ۶۰ الی ۱۱۰ متر مربع فضای مفید
۱۳۲۶پوشش ۶۰ الی ۱۳۰ متر مربع فضای مفید
۱۴۲۸پوشش ۸۰ الی ۲۰۰ متر مربع فضای مفید
۱۵۳۰پوشش ۸۰ الی ۲۵۰ متر مربع فضای مفید
۱۶۳۲پوشش ۸۰ الی ۲۸۰ متر مربع فضای مفید

 

درصورتی که واحدی به صورت دوبلکس یا دو طبقه باشد، در صورت نصب پکیج در طبقه پایین، می توان با رعایت سطح پوشش حرارتی! یک پکیج برای دو طبقه نصب کرد. بهتر است انشعاب هر دو طبقه در نزدیکی پکیج اجرا شده و در مسیر آنها شیر قرار داده شود.

۳ - چه رادیاتوری بخرم؟

اگر شما سیستم گرمایش با رادیاتور را برای تامین گرمایش فضای مورد نیاز خود انتخاب نموده اید توجه شما را به مطالب مهم زیر جلب می نمائیم:

رادیاتور در واقع یک مصرف کننده می باشد که گرمای موجود در آب داغ را به صورت گرمایش محیط مصرف می نماید. این آب داغ که دمایی در حدود ۴۰ تا ۸۵ درجه سانتیگراد خواهد داشت می تواند توسط یک تولید کننده گرما مانند دیگ آبگرم در موتورخانه مرکزی یا پکیج شوفاژی دیواری تامین گردد. حال بایستی با علم به نوع تولید کننده گرما (دیگ یا پکیج) مصرف کننده (همان رادیاتور) سازگار با آن را انتخاب نمود. در ابتدا به معرفی انواع رادیاتور می پردازیم:

نوع اول رادیاتورها که نوع نام آشنایی می باشند به رادیاتور پره ای مشهورند این رادیاتورها عموما از آلومینیوم ساخته شده اند و به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی و رسوب موجود در آب و خوردگی دارند. فلذا از این نوع رادیاتورها در مناطقی که رطوبت بالایی دارند (شهرهای شمالی) و یا در در فضاهایی همچون حمام (در قدیم) استفاده می نمایند. از آنجا که میزان رسوب در سیستم های موتورخانه مرکزی با دیگ آبگرم بسیار بالا می باشد بهترین رادیاتورها برای استفاده در این سیستمها نوع پره ای آلومینیومی می باشند. لازم به ذکر است در سیستم های مرکزی با توجه به باز بودن مدار گرمایشی به کمک منبع انبساط! همواره مقدار زیادی آب در منبع انبساط تبخیر شده و آب جدید جایگزین آن می شود و این امر ورود روزافزون رسوبات آهکی و خورنده در مدار گرمایشی را به دنبال خواهد داشت.

رادیاتور پانلی

رادیاتور پانلی

رادیاتور آلومینیومی

رادیاتور آلومینیومی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع دوم رادیاتورها به رادیاتورهای پانلی یا پنلی شهره شده اند. این رادیتورها از فولاد ساخته شده اند که نوع اصلی آن در ترکیه با ورق ۱٫۱ میلیمتر و نوع ایرانی آن با ورق ۱٫۱۵ و ۱٫۲ در ایران مونتاز می شود. با توجه به فولادی بودن این رادیاتورها با افزایش ضخامت ورق آنها راندمان حرارتی آنها کاهش پیدا می کند. علاوه بر این در برابر رسوب بسیار آسیب پذیرترند اما به دلیل ارزان بودن آهن از آلومینیوم قیمت رادیاتورهای پنلی از رادیاتورهای آلومینیومی پایین تر است. این رادیاتورها با رنگ مخصوص رنگ آمیزی می شوند و با توجه به کم بودن دمای سطح آن به نسبت به رادیاتورهای پره ای هوا را کمتر سوزانده و سیاهی کمتری بر روی پرده ها از خود بر جای می گذارند. این رادیاتورها به صورت بلوک های ۶۰ تا ۱۸۰ سانتی موجود می باشند و در ارتفاع های ۵۵ تا ۶۰ سانت به وفور تولید می شوند.

 

حال سوال این است؟ کدام رادیاتور با پکیج و کدام نوع رادیاتور با دیگ آبگرم (موتورخانه مرکزی) سازگارتر است؟

اگر شما از سیستم موتورخانه مرکزی برای تامین آب داغ رادیاتورها استفاده می کنید بایستی از رادیاتورهای پره ای استفاده کنید تا در برابر رسوبات موجود در مدار گرمایشی از نوع باز در امان بمانند اما با توجه به ساختار داخلی مبدلهای تمامی پکیج ها که عموما از آلیاژهای مسی تشکیل شده اند در صورت استفاده از رادیاتورهای پره ای، مس داخل مبدل ها با آلومینیوم داخل رادیاتورها تشکیل پیل الکترولیتی می دهند و حاصل واکنش آن دو با هم تولید مداوم گاز قابل اشتعال داخل مدار گرمایشی و رادیاتور و هوازدگی سیستم و نیز خوردگی پمپ و مبدل خواهد بود این معایب در بیش از ۸۰ درصد پکیج هایی که با رادیاتورهای پره ای کوپل شده اند مشاهده شده اند (که از نظرات ثبت شده در این وب سایت توسط کاربران قابل بررسی است) و میزان آن به کیفیت و خلوص مس داخل مبدل و آلومینیوم داخل رادیاتور و کیفیت رنگ داخلی رادیاتورها بستگی دارد. عکس زیر آب تخلیه شده از پکیجی را نشان می دهد کا به رادیاتور پره ای کوپل شده است.

نتیجه واکنش مس با آلومینیوم

نتیجه واکنش مس با آلومینیوم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لازم به ذکر است در سیستم پکیج شوفاژی، مدار گرمایشی از نوع بسته بوده و بعد از پرکردن سیستم برای بار اول، اگر نشتی وجود نداشته باشد دیگر نیازی به اضافه کردن آب جدید به پکیج و مدار گرمایشی نخواهد بود، در نتیجه وجود رسوب در مدار گرمایشی بسیار کم بوده تا حدی که رادیاتورها حتی بعد از گذشت ۱۰ سال دچار خوردگی نمی شوند در نتیجه تمامی تولید کننده های رادیاتورهای پنلی ۱۰ سال گارانتی تعویض بی قید و شرط به محصولشان اضافه می نمایند. بنابراین این رادیاتورها به نسبت رادیاتورهای پره ای علاوه بر داشتن قیمت پایین سازگاری بیشتری نیز خواهند داشت. ضمنا تنها مدار مربوط به آب مصرفی همواره در پکیج در معرض رسوب گرفتگی می باشد.

نوع سوم رادیاتورهای کریستالی یا ژله ای که بی کیفیت ترین رادیاتورهای موجود در بازار می باشند که در صورت استفاده در سیستم پکیج شوفاژی مشکلات عدیده ای در پی خواهد داشت. این رادیاتورها شباهت بسیاری به رادیاتورهای پره ای دارند با این تفاوت که پره ها توسط دو لوله یکی در بالا و دیگری در پایین به همدیگر وصل می شوند. با توجه به کیفیت بسیار پایین رنگ داخل این رادیاتورها، پس از راه اندازی! این رنگ به شکل رسوبات آهکی بسیار نرم از سطح رادیاتور جدا شده و در مسیر صافی برگشت آب از رادیاتور به پکیج به تله می افتد و با مسدود کردن این مسیر علاوه بر به خطر انداختن پمپ پکیج و سوختن آن، کارکرد مدار گرمایشی را مختل نموده و بعضا با تولید صدای زوزه آسایش کاربر را بهم می زند.

رادیاتور شبه پره ای یا رادیاتور های کریستالی

رادیاتور شبه پره ای یا رادیاتور های کریستالی

۴٫ برای یک واحد آپارتمان مینی چیلر بهتر است یا کولر گازی؟

به زودی

۵٫ آیا می توان به جای رادیاتور، فن کویل نصب کرد؟

به زودی

۶٫ تکنولوژی اینورتر در کولر های گازی چیست؟

به زودی

در تاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۳۰بروز رسانی شد.

۷۱ دیگاه

 1. باسلام وخسته نباشیدبنده سه سال هست برای راهنمایی استفاده پکیچ شوفاژدیواری گلدیران دارم ولی متاسفانه کسی نیست لطفا عنایت فرماییدباتشکر۰۹۳۵۳۴۴۶۷۷۹پورزاهدان

  • فرزین خانه شناس گفت:

   تنظیمات پکیج شما در وب سایت ما به صورت کامل با عکس شماتیک توضیح داده شده است. باز در صورت عدم توانایی در این مورد با ما تماس بگیرید.
   “دفترچه راهنمای پکیج گلدیران مدل پرستیژ”

 2. فردین گفت:

  میشه بدون تعویض جیت گاز پکیچ مدل پیونیر از گاز مایع در سوخت ان استفاده نمود.

  • فرزین خانه شناس گفت:

   با توجه به بالابودن فشار گاز مایع نسبت به گاز طبیعی و نیز بالا بودن ارزش حرارتی آن می بایست از ژیگلورهای کوچکتر استفاده گردد و نمی توان با ژیگلور های روی دستگاه آن را راه اندازی کرد. چرا که بی شک آتش سوزی رخ خواهد داد.

 3. فردین گفت:

  ممنون از پاسخ تون یه سوال دیگی داشتم اینکه این پکیج که من دارم نوع پایونیر استیش چند ژیگولر داره که باید تعویض بشه؟

 4. عباس گفت:

  سلام
  خسته نباشین میخواستم اکه امکانش هست لیست عیب های بکیج کلدایران رو بهم بدین ممنون میشم اکه برام بفرستین

 5. فربد گفت:

  باسلام خدمت شما مدل پکیج ما گلد ایران مدلGL-26NP/SH می باشد به تازگی عیبی در ان پیدا شده که مرتبا روشن وخاموش میشود وقتی در جه حرارت را بالا می بریم این حالت رفع میشود ولی وقتی که به مرز حرارت تعیین شده میرسد باز هم مرتبا خاموش میشود من خودم فکر میکنم مشکل تنظیم فشار گاز دارد ممنونم اگر راهنمایی فرمایید باتشکر

  • فرزین خانه شناس گفت:

   پکیج شما از نوع مکس الیت می باشد و برای حل مشکل آن با خدمات زرین تماس بگیرید. لازم به ذکر است پکیج شما از سال ۹۰ به مکس الیت Max Elite تغییر نام داده است.

 6. فردین گفت:

  با عرض سلام: فاصله نصب شده پکیج الی هواکش بیش از یک متر میباشد باید در پکیج چی نوع دودکش نصب نمایم ممنون اگر معلومات بدهید. جهت معلومات پکیج مدل پیونیر میباشد.

  • فرزین خانه شناس گفت:

   اگر منظورتان ازهواکش دودکشی است که داخل دیوار کار گذاشته شده و تا پشت بام بالا رفته و مجهز به کلاهک H شکل است، باشد فقط می توانید با استفاده از دودکش تکجداره سایز ۶ پکیج را به آن دودکش وصل کنید و لازم به ذکر است که تبدیل می بایست روی دیوار نصب شود و نه در روی پکیج! مضاف بر اینکه حلقه محدود کننده ورود هوا به پکیج نیز در قسمت ۱۰ دهانه دودکش روی پکیج باید جدا شود.

 7. دلسوز گفت:

  درود بر شما جناب خانه شناس و سپاس از اینکه وقت گرانبهاتون رو برای ما صرف میکنید من برای شمال و یک ویلای ۸۵ متری میخوام پکیج ۲۴۰۰۰ دو مبدل فن دار بگیرم بعلاوه ی رادیاتور پنلی نظر شما چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • فرزین خانه شناس گفت:

   پکیج ۲۴ برای شما کافی است پیشنهاد میکنم دو عدد رادیاتور ۱ متری برای اتاق خوابها و نیز سه عدد رادیاتور ۱ متری برای سالن اتخاب بفرمائید.

 8. با سلام . میخواستم بدونم چرا بعضی از برندهای تولید پکیچ دیواری تمام قسمتهای مربوط به پکیچ رو بی قید وشرط ضمانت میکنند ولی برند استانبول با اینکه تاریخ برگ گارانتی معتبر بوده اما مبدل ثانویه ( جز سوراخ شدن ) رو قبول نمیکنه درحالیکه از طرف خود شرکت پکیچ نصب و راه اندازی گردیده؟ ممنون

  • فرزین خانه شناس گفت:

   سوراخ شدن مبدل ثانویه در اثر رسوب بستن و اسید شوئی و در پی آن سوراخ شدن در هیچ یک از برندهای موجود شامل گارانتی نمی شود.

 9. عبدی گفت:

  باسلام و درود به شما جناب خانه شناس. میخواستم بدونم چه شیلنگهایی(آّب سرد وگرم و گاز) جهت نصب پکیچ مناسب میباشند؟ و پیشنهاد شما چیست؟ وآیا وجود رسوب گیر قبل ورود آب سرد به پکیج الزامیه؟ مفیدترین و معقولترین رسوب گیر چه برندی میتونه باشه؟ ممنون میشم پاسخ کامل بدین

  • فرزین خانه شناس گفت:

   شیلنگ های فلزی روکش دار و یا شیلنگهای فلزی توری بهترین گزینه برای مدار گرمایش و آب مصرفی می باشد اما برای خط گاز نباید از این شیلنگها استفاده کرد چراکه احتمال بروز نشتی در محل پرچ ها و پرس مهره وجود دارد لذا برای شیلنگ گاز باید از شیلنگ مخصوص با بست شیلنگی استفاده کرد.
   اگر سختی آب ورودی به پکیج شما زیر ۲۰۰ پی پی ام باشد وجود سختی گیر چندان الزامی نیست اما در سختی های بالا پیشنهاد می گردد از سختی گیرهای الکترونیکی که به برق وصل می شوند استفاده گردد.

 10. دلسوز گفت:

  درود بر شما وسپاس از اینکه محبت کردید و جواب من را دادید حال میشود این راهنمایی را در حق من بفرمایید و بگویید آیا پکیج ایران رادیاتور با رادیاتور پنلی ترکیه ایی گفته اند خوب است و پنلی های ایرانی خوب نیست آیا صحت دارد؟(نمیخوام زیاد هزینه کنم وگرفتار شم برای همین ایران رادیاتور را انتخاب کردم) با سپاس بسیار از شما.

  • فرزین خانه شناس گفت:

   رادیاتورهای پانلی اصل ترکیه کیفیت بسیار مناسبی دارند به شرطی که از اصالت رادیاتور مطمئن شوید

 11. عبدی گفت:

  ممنون از پاسخ کاملتون

 12. سلام .باتشکر از مطالب ارزشمند شما لطفا در صورت امکان اطلاعاتی نیز راجع به چیلرها (سرویس وراه اندازی) بیان کنید. با تشکر تاسیسات ۱۱۰

 13. نام* گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون .

  من تصمیم دارم سیستم گرمایش منزل رو از بخاری به پکیج تغییر بدم و می خواستم بدونم برای کاهش هزینه لوله کشی و … می تونم از پکیج به همراه فن کوئل دیواری استفاده کنم ؟ به صورتی که پکیج رو جای قبلی آبگرمکن دیواری بذارم و همون نزدیکی یه فن کوئل دیواری بذارم که نیاز به شکافتن کف و لوله کشی نباشه ، آیا نیاز به پمپ جداگانه هم داره ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • فرزین خانه شناس گفت:

   بله می توانید از فن کویل دیواری استفاده نمایید و پیشنهاد می کنم جهت استفاده در فن کویل ها از پکیج های گلدیران استفاده نمایید چرا که تنظیم اختلاف دمای راه اندازی در سیستم فن کویل حائز اهمیت می باشد. نیازی به پمپ جدا نمی باشد.

 14. فرزین عزیز پکیج گلد ایران دارم و erroe e2 میده یک لحظه شعله میگیره و خاموش میشه چکارش کنم از محبتت ممنون

  • فرزین خانه شناس گفت:

   اگر مدل پرستیژ یا پایونیر می باشد ارور ۲ مربوط به عدم سیرکولاسیون آب می باشد که در پی آن باعث بالا رفتن دمای مدار گرمایشی بیش از حد مجاز می شود. با واحد خدمات گلدیران تماس بگیرید ۰۲۱۸۴۷۳۳

 15. عباس گفت:

  با سلام وخسته نباشید .من یک کولر با مدل s246tq تایتان خریدم .قبل از خرید گفتن انرژی ان B ولی کاغذ داخل ان زده بود E روی پنل مصرف ان ۱۲٫۵ امپر زده بود .راجع به این کولر راهنمایی بنده را راهنمایی کنید .با تشکر

  • فرزین خانه شناس گفت:

   این دستگاه اصل کره بوده و مصرف انرژی آن بر روی دستگاه به صورت لیبل چسبانده شده است و در سری های تولید شده دارای مصرف انرژی D و C و . .. می باشد

 16. کیومرث گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون .
  قصد دارم برای یک آپارتمان ۷۶ متری دو خوابه قدیمی در شرف بازسازی پکیج نصب کنم.
  ۱- آیا شما نصب پکیج همراه با فن کویل (جهت گرمایش) را پیشنهاد میکنید یا نصب پکیج همراه با رادیاتور پنلی؟
  در صورتیکه گزینه دوم مد نظر باشد چه تعداد رادیاتور با چه ابعادی را برای فضای یاد شده توصیه میکنید؟
  ۲- رادیاتور های پنلی که به اسم ترکیه ای معروفند آیا همگی ساخت و مونتاژ ایران هستند؟
  ۳- بهترین پکیج رو از نظر کیفیت کارکرد و کمترین میزان خرابی چه مارکی میدونید؟
  ۴- محل قرارگیری پکیج من در آشپزخانه است و دودکش فعلی به صورت افقی به طول حد اکثر ۳۰ سانت از دیوار ساختمان به فضای باز بیرون مرتبط می شود. آیا در این حالت به دودکش دو جداره نیاز دارم یا از دودکش تک جداره فلزی معمولی به قطر ۱۰ سانت که قبلا برای آبگرمکن دیواری استفاده میکردم برای پکیج دیواری هم میتونم استفاده کنم؟
  با تشکر صمیمانه از راهنمایی شما…

  • فرزین خانه شناس گفت:

   ۱- پکیج با رادیاتور پنلی بهتر است.
   برای هر اتاق خواب یک عدد ۱۰۰ سانتی و برای سالن دو عدد ۱۲۰ سانت
   ۲- رادیاتور رویال اصل ترکیه می باشد. در هنگام خرید می توانید برگ سبز گمرگ را (تاریخ به روز) از خریدار درخواست نمایید.
   ۳- در رنج قیمتی زیر ۲ میلیون گلدیران و بوتان توصیه می شود.
   ۴- دودکش دوجداره بایستی نصب گردد.

   • کیومرث گفت:

    از پاسخ و راهنمایی شما دوست عزیز سپاسگزارم.
    لطفاً در مورد پکیج با اصطلاح روم سیلد (محفظه احتراق بسته) کمی توضیح دهید که چه فرقی با پکیج های معمولی دارد و آیا این نوع پکیج مزایایی نسبت به نوع معمولی دارد (برای مثال از نظر میزان سوخت، رسوب گیری کمتر و در مجموع کارکرد بهتر و خرابی کمتر و …).
    با تشکر مجدد. سال نو شما مبارک.

    • فرزین خانه شناس گفت:

     در سیستم محفظه احتراق بسته الزاما خروج دود و گازهای حاصل از احتراق توسط فن صورت می گیرد و در صورت استفاده از دودکش دو جداره هوای مورد نیاز جهت احتراق نیز از بیرون تامین می گردد.
     اصولا پکیج در استاندارد های بین المللی بر اساس سیستم روم سیلد یا همان محفظه احتراق بسته طراحی و تولید می شوند. به طوری که ایران از معدود کشورهایی است که از پکیج های محفظه احتراق باز و یا در اصطلاح بدون فن استفاده می کند.
     رسوب در سیستم فن دار در قیاسبا بدون فن هیچ فرقی ندارد. مصرف سوخت اختلاف چندانی ندارد اما سیستم فن دار یا همان محفظه بسته بسیار امن تر و مطمئن تر از سیستم بدون فن است.

 17. سلام
  ما میخواهیم برای خونه مان کولراسپلیت نصب کنیم ،البته تجهیزات کانالکشی وصل است،آیا۲۴هزاربرای هال و۲خواب که مجموعاً۷۵متراست،کافی است؟
  هم گرمایش داشته باشه وهم سرمایش

  • فرزین خانه شناس گفت:

   اسپلیت نیاز به کانال کشی ندارد اما اگر داکت اسپلیت منظور شما باشد برای فضای ۷۵ متری یک دستگاه ۳۶۰۰۰ ایده آل می باشد.

 18. با سلام وتبریک سال جدید ,اینجانب یک عدد کولر گازی سرد وگرم الجی ۳۰ هزار بیگ تایتان تو با گرید انرژی Bخریده ام , خیلی پشیمانم .زیرا کولر گازی سرد وگرم ال جی۳۰هزار تایتان اینورتردار با گرید انرژی A خیلی برتر وخیلی ارزانتر از تایتان بیگ تو میباشد..تایتان بیگ تو چه چیزی دارد که از همه کولرهای گازی ۳۰هزار ال جی وسامسونگ گرانتر است .ازاین که ۳۰هزار ببگ تو خریده ام میترسم بخاطر مصرف بالای انرژی قبض سنگین دریافت کنم. خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید؟

  • فرزین خانه شناس گفت:

   ال جی مدل ۳۰ هزار اینورتردارد تولید نمی کند. با توجه به اینکه با بزرگتر شدن کمپرسور کم کردن مصرف آن سخت تر به نظر می رسد از این رو بزرگترین ظرفیت اینورتر دار ۲۴ هزار می باشد که بالطبع نسبت به ۳۰ هزار در مناطق بسیار گرم و حاره ای سرمای کمتری تولید می کند.
   عموما بنده کولرهای اینورتر دار رو برای شهر های معتدل همچون تهران (و خنک تر از آن) پیشنهاد می کنم

 19. با سلام : لطفا راهنمایی بفرمایید برای یک باب مغازه سوپر پروتیین ۲۰ متری با دو دستگاه یخچال ویترینی ۲متری و یک دستگاه فریزر دو درب ایستاده ۱/۵ متری چه نوع اسپیلت و با چه قدرتی وقیمت که کم مصرف هم باشد .تهیه کنم . سپاسگزارم

 20. سلیم گفت:

  با سلام و آرزوی توفیق،

  برای یک پذیرایی ۴۰ متری در تهران چه کولر گازی (سرد) را پیشنهاد می فرمایید.
  لطفا قیمت تقریبی آن را ذکر بفرمایید.
  با تشکر

  • فرزین خانه شناس گفت:

   اگر فضای شما دارای نورگیری کمی باشد ۱۸۰۰۰ کافی است در غیر اینصورت ۲۴۰۰۰ انتخاب کنید.
   قیمت ها در مدل های متفاوت در سایت موجود است

 21. عباس گفت:

  با سلام وخسته نباشید.کولر گازی ۲۴۰۰۰ تایتان سیم برق فاز ونول از جعبه تقسیم تا کولر ۲٫۵ میباشد.مشکلی نداره

  • فرزین خانه شناس گفت:

   اگر فاصله بین دستگاه و جعبه تقسیم زیاد نباشد مشکلی ندارد ضمنا می بایست حتما در جعبه تقسیم از فیوز مینیاتوری استفاده شود.

 22. امید گفت:

  با سلام و تشکر بابت پاسخگو بودن
  میخواستم بدونم مدل داکت اسپلیت های ال جی رو کجای دستگاه مینویسه و طرز کار با پنل کنترل اونها چطوریه
  اگه بشه دفترچشو برای دانلود بزارید خیلی خوب میشه
  در ضمن من خیلی وقتها که از گرمایش داکت استفاده میکنم، بار اول که روشن میشه چند لحظه بعد خاموش میشه و بعدش حتما باید فیوزش رو قط و وصل کنم تا باز روشن بشه
  پیشاپیش از پاسخگوییتون تشکر میکنم

  • فرزین خانه شناس گفت:

   داکت اسپلیت ها همانند اسپلیت های دیگر یک کد محصول دارد که روی برچسب بدنه مشخص می باشد. در برند ال جی داکت اسلپلیت معمولی با کد TBH شروع می شود.
   دفترچه این ریموت کنترل بعد از تغییرات قالب سایت تا یک ماه آینده آپلود خواهد شد.
   بفرمائید که گرمایش داکت اسپلیت شما از طریق پکیج و کویل آب گرم می باشد یا از هیت پمپ خود دستگاه استفاده می کنید؟

 23. با سلام،
  برای ساختمان سه طبقه تک واحد روی پیلوت نصب کدامیک از این نوع بهترین است؟
  نصب شوفاژ وکولر گازی درطبقات یا داکت اسپلیت گرمایشی وسرمایشی ؟؟؟
  لطفا مرا راهنمایی کنید؟،اولویت برحسب کارکرد بهتروبهینه مصرفی،،،ثانیاهزینه…
  درضمن،آب قم شور است وهوای سردوخشک کویری دارد.ممنون از لطفتون.

  • فرزین خانه شناس گفت:

   اگر سرمایش تمامی اتاق ها و فضا ها مد نظر می باشد داکت اسپلیت با کویل آبگرم و پکیج شوفاژی و اگر سرمایش سالن مد نظر می باشد پکیج شوفاژی و رادیاتور و تک اسپلیت برای سالن

 24. majid گفت:

  سلام پکیج ما مدل p282-f هست که به تازگی وقتی آب گرم و باز میکنیم E3 میده تو دفترچه نوشته بود ۳بار ریست کنیم.انجام دادم ولی درست نشد.مشکلش چیه؟
  ممنون

 25. پارسا گفت:

  با سلام
  برای یک واحد آپارتمان نوساز ۱۱۵ متری ۲ خوابه میخواهم پکیج خریداری کنم(در اتاقها هر کدام یک رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور و در حال و پذیرایی هم ۲ عدد رادیاتور بزرگتر وجود دارد)ظبقه آخر هستیم
  پکیج را در بالکن که به فضای باز(پاسیو)راه دارد نصب میکنیم. سوالات بنده این هستند:
  ۱- آیا پکیج بدون فن باشد بهتر است؟ چون در فضای باز نصب میشود.
  ۲- پکیج بوتان بخرم یا گلدیران؟ کدام بهتر هستند؟
  ممنون از راهنمایی شما

  • گروه مهندسی افق گفت:

   پکیج فن دار توصیه می شود
   بوتان و گلدیران در یک رده کیفیفت می باشند اما خدمات پس از فروش گلدیران بسیار بهتر است.

 26. طريقي گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  می خواستم بپرسم برای یک منزل ۱۸۰ متری با سه اتاق خواب بجای سیستم سرمایش داکت اسپیلیت آیا سیستم کولر گازی را پیشنهاد می کنید یا خیر؟
  سیستم فعلی منزل داکت اسپیلیت گودمن ۵ تن بوده که به هیچ عنوان کارایی نداشته و هزینه برق زیادی دارد.
  با تشکر

 27. 1394 گفت:

  سلام برای ساختمانی در دو طبقه با زیر بنای ۳۵۰ متر سیستم گرمایشی فن کوئل بهتر است یا پکیچ شوفاژ دیواری ممنون

  • گروه مهندسی افق گفت:

   فن کویل گرمایش بهتری برای فضاهای بزرگتر دارد اما می بایست لوله کشی نیز براساس فن کویل طراحی و اجرا شده باشد.

 28. Sam گفت:

  سلام.
  یک سوال داشتم برای که هستیم مجهز به فن کویل دیواری هست. می خواستم بدونم کدام شرکت فن کویل بهتر هست. ورودی های آب فن کویل چپ گرد هست. مسولین خود برج فن اکس به ما تحویل دادن هنوز نصب نکردیم. چون شنیدیم اکس راست گرد هست. و برای نصب اولوله ها باید کنده بشه و راست گرد بشه. گفتن بدین بیرون تعویض کنن گلدیران بگیرین چون بهترینه آیا درست هست یا نه؟

  • گروه مهندسی افق گفت:

   اغلب فن کویل های خارجی موجود در بازار چینی می باشند و از لحاظ کیفی بسیار نزدیک به هم.
   همه فن کویل ها در انواع چپ و راست تولید می شوند و مختص برند خاص نمی باشند.

  • گروه مهندسی افق گفت:

   اغلب فن کویل های خارجی موجود در بازار چینی می باشند و از لحاظ کیفی بسیار نزدیک به هم.

 29. مهرداد گفت:

  با سلام
  برای یک واحد ۱۳۰ متری که کانال کشی کولر آبی دارد میتوان از داکت اسپلیت استفاده کرد ؟
  چه ظرفیت وجه برندی؟
  لازم به ذکر است سیستم گرمایش پکیج و رادیاتور میباشد، آیا میتوان از آبگرم پکیج جهت گرمایش داکت اسپلیت استفاده کرد؟
  باتشکر

  • گروه مهندسی افق گفت:

   ابعاد کانال کولر آبی با توجه به cfm آن بسیار برای داکت اسپلیت بزرگ است و نمی توان از آن استفاده کرد
   از رفت و برگشت رادیاتور می توان برای گرمایش داکت اسپلیت با کویل مضاعف استفاده کرد

 30. مهرداد گفت:

  منظور از استفاده داکت اسپلیت بجای کولر آبی است

 31. goliasadi گفت:

  با عرض سلام و تشکر از صرف وقت جهت راهنمایی.دختر کوچولوم با رنگ انگشتی که قابل شستشو با آب هستش روی پره های رادیاتور نقاشی کشید و بنده از پاک کردن اون غافل موندم.فرداش بعد از ۲۰ساعت که از روشن بودن رادیاتور میگشت اقدام به پاک کردن رنگ انگشتی کردم اما با کمال تعجب متوجه شدم رنگی که قبلا به راحتی با یک پارچه خیس پاک میشد دیگه پاک نمیشه.میخواستم لطف کنید من رو در پاک کردن این رنگ ها از پره های رادیاتور راهنمایی کنید.اگه لازم بود تا عکس هم از این اثر فاخر دخترم براتون بفرستم.پیشاپیش ممنون از راهنمایتون

 32. goliasadi گفت:

  بنده مستاجرم و به زودی باید خونه رو تخلیه کنم ممنون میشم زودتر راهنمایی بفرمایید

 33. Mohammad گفت:

  با سلام
  یه اپارتمان تو مرحله دیوارچینى داریم واسه تهویه بین چیلر و vrf ( مرکزى یا مجزا) و داکت اسپلیت هنوز نتونستم تصمیم قطعى بگیرم میشه اگه امکان داره راهنمایى کنید

  • گروه مهندسی افق گفت:

   تماس بگیرید آدرس دقیق و پلان اتوکد در اختیار کارشناسان ما قرار دهید. پیشنهاد مالی و فنی ارائه خواهیم کرد و خدامت قبل از فروش ارائه خواهیم داد.

 34. یوسف گفت:

  سلام می خواستم بدونم که واحد ۴۲ متری بدون بالکن امکانش هست که پکیج نصب بشه
  خیلی ممنون میشم

 35. پیام گفت:

  سلام
  متراژ خانه ما ۱۱۰ متر مربع می باشد،اب سرد از زیرزمین وارد خانه می شود،دارای ۲ حمامو سرویس هستیم که بیشتر از حمام و سرویس طبقه زیرزمین استفاده می کنیم،اولا چه سایز پکیج مناسب است در ثانی بهتر است پکیج طبقه بالا باشه یا پایین؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 36. حسن حیدری گفت:

  سلام پنج واحد « ۱۷۰» متری در حال ساخت است،مقرر گردیده سازنده برای سیستم گرمایی داکت اسپیلت اینورتر و لوله کشی از محل پکیج تا محل رادیاتور برای یک واحد مصرفی بنده (بدون نصب رادیاتور )نصب نماید. .در حال حاضر سازنده اظهار نموده نیازی به رادیاتور نیست و لوله های آب از محل پکیج تا محل رایاتور را نصب نمی کند و داکت اسپیلت اینورتر کافی می باشد و واحد را گرم میکند .
  درخواست نظر کارشناسی شما را دارم لطفا” راهنمایی فرمائید .ممنونم

  • کارشناس فنی کالای اصل گفت:

   بله در صورت استفاده از کویل آبگرم و اتصال ان به پکیج میتوان واحد شما را گرم کرد اما اگر ۱۷۰ متر فضای مفید باشد یک دستگاه کم هست

ارسال دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *